3
New here? Sign up now! |
 
Sport50
You're not a fan of Jeunesse Esch yet...
Calendar
Monthly view
List view
Home / Away / Special Event
Select Team:
Select Month:

« Apr May 2017 Jun »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
FC Una Strassen (I)<br/>vs.<br/>Jeunesse Esch
 16:00h 
FC Una Strassen (I)
vs.
Jeunesse Esch

2
3
4
5
6
FC Ehlerange<br/>vs.<br/>Jeunesse Esch
 11:00h 
FC Ehlerange
vs.
Jeunesse Esch

Jeunesse Esch (II)<br/>vs.<br/>FC Rodange 91 (II)
 11:00h 
Jeunesse Esch (II)
vs.
FC Rodange 91 (II)

Jeunesse Esch<br/>vs.<br/>FC Schëffleng 95
 16:00h 
Jeunesse Esch
vs.
FC Schëffleng 95

Entente Niederkorn/Sanem<br/>vs.<br/>Jeunesse Esch
 16:00h 
Entente Niederkorn/Sanem
vs.
Jeunesse Esch

Entente Gréngewald<br/>vs.<br/>Jeunesse Esch (II)
 16:00h 
Entente Gréngewald
vs.
Jeunesse Esch (II)

7
Jeunesse Esch<br/>vs.<br/>F91 Diddeléng
 16:00h 
Jeunesse Esch
vs.
F91 Diddeléng

Etoile Sportive Schouweiler<br/>vs.<br/>Jeunesse Esch
 16:00h 
Etoile Sportive Schouweiler
vs.
Jeunesse Esch

FC Schëffleng 95
vs.
Jeunesse Esch
 16:00h 
FC Schëffleng 95
vs.
Jeunesse Esch

8
9
10
11
12
13
Jeunesse Esch<br/>vs.<br/>CS Fola Esch
 11:00h 
Jeunesse Esch
vs.
CS Fola Esch

CS Oberkorn<br/>vs.<br/>Jeunesse Esch (II)
 11:00h 
CS Oberkorn
vs.
Jeunesse Esch (II)

US Sandweiler<br/>vs.<br/>Jeunesse Esch
 16:00h 
US Sandweiler
vs.
Jeunesse Esch

Jeunesse Esch<br/>vs.<br/>F91 Diddeléng
 16:00h 
Jeunesse Esch
vs.
F91 Diddeléng

Jeunesse Esch (II)<br/>vs.<br/>Entente CSG/Biwer/Berbourg
 16:00h 
Jeunesse Esch (II)
vs.
Entente CSG/Biwer/Berbourg

14
Jeunesse Esch<br/>vs.<br/>Jeunesse Canach (1)
 16:00h 
Jeunesse Esch
vs.
Jeunesse Canach (1)

Jeunesse Esch<br/>vs.<br/>Union Titus Pétange
 16:00h 
Jeunesse Esch
vs.
Union Titus Pétange

15
16
17
18
19
FC Red Boys Aspelt<br/>vs.<br/>Jeunesse Esch
 20:00h 
FC Red Boys Aspelt
vs.
Jeunesse Esch

20
Entente Mondorf/Schengen<br/>vs.<br/>Jeunesse Esch
 11:00h 
Entente Mondorf/Schengen
vs.
Jeunesse Esch

Jeunesse Esch (II)<br/>vs.<br/>Entente Mondorf/Schengen  (II )
 11:00h 
Jeunesse Esch (II)
vs.
Entente Mondorf/Schengen (II )

Jeunesse Esch<br/>vs.<br/>Entente Mondorf-Remich/Bous-Schengen
 16:00h 
Jeunesse Esch
vs.
Entente Mondorf-Remich/Bous-Schengen

Entente Osten<br/>vs.<br/>Jeunesse Esch
 16:00h 
Entente Osten
vs.
Jeunesse Esch

Jeunesse Esch (II)<br/>vs.<br/>Union 05 Kayl-Tétange
 16:00h 
Jeunesse Esch (II)
vs.
Union 05 Kayl-Tétange

21
Union Titus Pétange<br/>vs.<br/>Jeunesse Esch
 16:00h 
Union Titus Pétange
vs.
Jeunesse Esch

Jeunesse Esch<br/>vs.<br/>Sporting Club Steinfort
 16:00h 
Jeunesse Esch
vs.
Sporting Club Steinfort

22
23
24
25
26
27
Jeunesse Esch<br/>vs.<br/>Entente Osten
 11:00h 
Jeunesse Esch
vs.
Entente Osten

FC Minière Lasauvage<br/>vs.<br/>Jeunesse Esch (II)
 11:00h 
FC Minière Lasauvage
vs.
Jeunesse Esch (II)

Union Titus Pétange<br/>vs.<br/>Jeunesse Esch
 16:00h 
Union Titus Pétange
vs.
Jeunesse Esch

Jeunesse Esch<br/>vs.<br/>U.N. Käerjéng 97 (I)
 16:00h 
Jeunesse Esch
vs.
U.N. Käerjéng 97 (I)

Entente Äischdall Scolaires<br/>vs.<br/>Jeunesse Esch (II)
 16:00h 
Entente Äischdall Scolaires
vs.
Jeunesse Esch (II)

FC Mondercange (Juniors)<br/>vs.<br/>Jeunesse Esch
 16:30h 
FC Mondercange (Juniors)
vs.
Jeunesse Esch

28
29
30
31